top of page

H4Y erfarer: Kenneth Larsen blir Grüners nye sjef

  • Forfatterens bilde: Ole Christer Nylende
    Ole Christer Nylende
  • for 44 minutter siden
  • 2 min lesing

Det har vært veldig stille rundt Grüner så langt denne våren men nå kan Hockey4You erfare at Grüner har sikret seg Kenneth Larsen som sin nye hovedtrener for den kommende sesongen.


Kenneth Larsen trolig klar som Grüner-trener

Fra nedrykk med Lørenskog til toppkamper på Dælenenga - alt tyder på at Kenneth Larsen (50) blir ny Grüner-trener i følge Hockey4You sine opplysninger.


50-åringen kommer fra sitt tredje opphold i Lørenskog, som endte i et nedrykk etter thrillermatchene mot Nidaros. Nå tyder alt på at han har funnet sitt neste prosjekt, ifølge kilder Hockey4You har snakket med.

Vålerenga-sporet har trolig kjølnet

I slutten av april bekreftet Larsen overfor Hockey4You at hans tredje epoke i Lørenskog var over. Den gang var trenerveteranen ordknapp om fremtiden. Tidlige rapporter tydet på en mulig retur til moderklubben Vålerenga som assistent for Roy Johansen. Samtalen med banemannen på Jordal endte derimot trolig opp uten kontrakt.


Les også: Lørenskog-exiten er et faktum - nå jakter Larsen det rette prosjektet Nå ser terrenget ut til å ha endret seg. Kilder opplyser at Grüner har posisjonert seg i førersetet. Det meste tyder på at partene nærmer seg en enighet om en avtale som gjør Larsen til ny hovedtrener i HockeyLiga1.


Kenneth Larsen i avgjørende kamp for Lørenskog mot Nidaros i nedrykksfinalene

«Hva som skjer nå, får vi se på. Jeg må prate med noen klubber for å se om det er et prosjekt som passer. For meg er det ikke avgjørende om det er en hovedtrenerjobb eller om jeg går inn som assistenttrener. Det viktigste er at det er et prosjekt og en tydelig målsetting jeg kan forholde meg til og jobbe hundre prosent for», fortalte Kenneth Larsen til H4Y i april.


Må knekke koden for opprykk

For Grüner vil en ansettelse av Larsen være et tydelig signal. Klubben fra Dælenenga endte årets sesong på en tredjeplass i HockeyLiga1 med sine 68 poeng og spilte semifinale mot Gjøvik. Larsen er kjent for å operere godt med små ressurser, med fersk erfaring fra både tiden i Furuset over to sesonger og Lørenskog i EHL de to siste årene.


I tillegg gjorde Grüner som lag en sterk sesong der de havnet hele 20 poeng foran Manglerud Star på 4. plass, og knivet lenge med Gjøvik om 2. plassen.


Flere spillere har likevel valgt å takke for seg i Grüner den siste tiden. Marcus Dehn har signert for Comet, Charlie Björklund har gått til Lørenskog, Sebastian Labori vendte hjem til Halden og Comet, mens Herman Plogås valgte å dra tilbake til Gjøvik. I tillegg skal Elias Stenman trolig være i samtaler med andre klubber uten at en endelig avgjørelse er tatt.


Hockey4You har vært i kontakt med Grüners daglig leder Trond-Erik Larsen, som ikke ønsker å kommentere opplysningene H4Y sitter inne med.


Hockey4You har foreløpig ikke lykkes i å komme i kontakt med Kenneth Larsen.


Samtidig har Grüner sluppet nyheten i dag om at de har signert backen Isak Lunde-Sletten (19) som forrige sesong var i U20-laget til BIK Karlskoga og var utlånt til Hockeytvåan-klubben Karlskoga IK.




bottom of page